Nejkrásnější skalní výhledy Žitavských hor

Typ výletu

Délka

12 km / 5 hodin

Převýšení

591 m

Náročnost

Stále výstupy a sestupy, skály, žebříky, výhledy, na které se nezapomíná, pohádkový Oybin – to vše nabízí náročný okružní výlet, který vede mezi skalami se strhujícími výhledy tu na hrad Oybin, jindy na Ještěd a Jizerské hory. Na Töpferu si můžeme zažít pravou horskou restauraci švýcarského typu s neopakovatelnou atmosféru německých chat 19. století a nakonec si  výlet zpestřit gurmánským zážitkem v některé z cukráren či restaurací v Oybině.

Trasa: Lückendorf, parkoviště  – žlutá TZ – Skalní ulice/Felsengasse – Scharfenstein – Böhmische Aussicht/Česká vyhlídka –žlutá TZ – Töpfer, skalní brána a chata – Ameisenberg, výhledy – zelená TZ- Kurort Oybin – skalní útvary Kelchsteine – dále po silnici Kammstraße zpět na výchozí bod – Lückendorf

Zajímavosti:  Felsengasse – průchod mezi skalami s výhledy; Scharfenstein, skalní rozhledna s namáhavým výstupem po kamenných stupních a žebřících; Plošina Töpfer; Teufelsmühle – zastávka parní úzkorozchodné železnice; Ameisenberg – stezka šplhá přes vrchol s mnoha vyhlídkami na Töpfer a Oybin; Kurort Oybin; Skalní hrad Oybin;, Kelchsteine (Kalichy)

Stáhnout trasu

Zůstaňme spolu v kontaktu

Plánujete výlet s rodinou nebo jen rádi koukáte na malebné fotky přírody?
Sledujte nás na sociálních sítích a nasbírejte pravidelnou inspiraci.

Napište nám. Rádi vám poradíme.

Plánujtete cestu do Lužických hor nebo hledáte inspiraci? 
Napište nám. Rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy a doporučíme to nejlepší z našeho kraje.