Kam se zašít, když mráz leze za nehty

Za jasné oblohy patří zima mezi nejkrásnější roční období – krajina zahalená do bílé pokrývky, jasně modré nebe nad hlavou a červené tváře ošlehané mrazivým větrem. Zima pomalu zalézá za nehty, merino už nestačí chránit. Přichází ta pravá chvíle načerpat prohřát se u šálku horké kávy čokolády či čaje s vůní dálek.

A pokud mezi takové lidi patříte a chcete si tenhle mezičas příjemně užít, určitě načerpejte inspiraci u našich tipů, kam se zašít, když je venku frišno.

V České Lípě se můžete vrátit o pár století nazpátek a nasát secesní atmosféru v Café Union. Přivítá vás historická budova se secesně laděným interiérem, výbornou kávou a domácími zákusky.

Bohemian Coffee House (ilustrační foto) v Rumburku si zase praží vlastní výběrovou kávu – takže to, co v kavárně ucítíte, je autentická vůně pražení. A kromě toho tu mají taky výborné domácí koláče.

Nejlepší zmrzlinu v širém okolí a bezlepkové dortíky si můžete vychutnat v útulném Café Dlask ve Varnsdorfu. Taky tu mají nejlepší větrník Ústeckého kraje a úctyhodný výběr čajů Oxalis.

V nejstarší budově v Krásné Lípě sídlí kavárna U Frinda. Kromě zákusků a kávy tu dostanete i snídani. Jedná se o sociální podnik, kde pracují osoby se zdravotním postižením – obrňte se tedy empatií a podpořte dobrou věc.

Kafe Kino v Hrádku nad Nisou sídlí v budově bývalého kina, filmy tu sice nepromítají, ale zase tu dostanete kávu Nordbeans, snídaně, obědy i vafle. Mňam.

V Chřibské najdete kavárnu U Tadeáše, která je úzce spjata s životem botanika Tadeáše Haenkeho – spolu s muzeem sídlí v jeho rodném domě. To je ideální zakončení příjemného dne v muzeu. A taky tu mají výborné dorty.

V Novém Boru v Carlos Café si kromě výběrové kávy můžete v milé atmosféře dopřát čerstvý croissant, nějaký ten mrkvánek a den zakončit výbornými koktejly.

Kaváren, čajoven a bister najdete u nás samozřejmě víc a velmi dobrých. Kam se vy chodíte schovat před větrem a mrazem?

Další články

Napište nám. Rádi vám poradíme.

Plánujtete cestu do Lužických hor nebo hledáte inspiraci? 
Napište nám. Rádi Vám odpovíme na Vaše dotazy a doporučíme to nejlepší z našeho kraje.